Dina Goldstein je fotografka narozená v izraelském Tel Avivu, takže se dá čekat nějaká ta životní skepse a cynismus, že většina věcí na světě dobře nekončí a „šťastni až na věky“ prostě nefunguje.

Další ranou do její povahy bylo, když jí našli rakovinu, což bylo zrovna v té době, kdy se její dcera začínala zajímat o panenky a princezny a pohádkám věřila jako životní pravdě. Tehdy Dinu napadlo, že by mohla zkombinovat právě tuhle hroznou zkušenost s nablýskaným světem své dcery.

Vytvořila tak fotosérii Padlé princezny a nechala je čelit životní realitě. Hrdinky od Disneyho tak musí čelit tomu, čemu obyčejní smrtelníci. Smutnému konci manželství, rozvodu, utápění smutku v alkoholu, posedlostí plastickou chirurgií, obezitě, rakovině nebo třeba válce.

Ostatně fotografie Jasmíny, kterak stojí na válečném poli a v rukou drží samopal, vyvolala velké kontroverze. Dina prý s tímto propaguje terorismus. Pravda je ale taková, že Jasmína Nejasmína, musela by jít za svou vlast bojovat stejně jako ostatní izraelské a íránské ženy.