Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle nikdo s ostrým zrakem nepochopí: 25 utrpení, která znají jen holky s brýlemi

Nošení brýlí je otrava.
Zdroj: archiv

Cože? Takový super cool stylový doplněk a pro někoho je jeho nošení utrpení?

Tak se takhle blbě zkuste zeptat třeba těch, co mají skutečně špatný zrak a už od dětství se musí zcela nedobrovolně na svět dívat skrze dvě skla.

Dnes už naštěstí existují metody, jak se brýlím vyhnout, a můžete se buď doživotně upsat kontaktním čočkám, nebo podstoupit laserovou operaci. Nošení brýlí se aspoň v začátcích kariéry „krátkozrakého slepýše“ nevyhne bohužel nejspíš nikdo.

A (nejenom) všechny ženy poté asi znají následujících dvacet pět utrpení:

1. Tak hlavně špatně vidíte a to už je sama o sobě dost blbá věc. Špatným zrakem to ale pochopitelně teprve začíná.

2. Na základce jste terčem občasných narážek a slovních výpadů. Přezdívka Harry Potter je základ. No a co že jste holka?

3. Z toho pochopitelně plyne nízké sebevědomí, které se s vámi táhne už navždy.

4. Má-li i váš spolužák brýle, je to jasné – jste jednoznačný pár a všichni vám to pravidelně neopomenou i důmyslně připomínat.

5. Už od dob školní docházky víte, že existuje něco víc úzkost nahánějící, než je čekaní na klukovo odepsání – školní tabule!

6. Protože máte brýle, každý pochopitelně předpokládá, že jste i chytrá. To sice samozřejmě jste tak jako tak, ale neznamená to, že každému automaticky musíte ve škole pomáhat a musíte snášet nechápající pohledy, když třeba nedáte zkoušku.

7. Muži si vás automaticky zařazují jako tu komplikovanou, se kterou není lehké vyjít. Tak určitě.

8. Nezáleží na tom, jak moc krásná jste, jak skvělou máte postavu a jak vytříbený máte styl, co se oblečení týče. Vedle své neobrýlené kamarádky prostě vždycky budete jenom „ta druhá“.

9. Nemůžete si ani plně vychutnat šálek horké kávy bez toho, aniž by se vám orosily brýle.

10. Jenom vy znáte ten pocit, když v zimních měsících vstoupíte do prostředku hromadné dopravy, kde vám drží místo kámoška. Jenže vy ji nemůžete najít, protože máte zamlžené brýle a nevidíte prostě nic!

11. Podobný horor ostatně zažíváte při každém přechodu z chladu do teplé místnosti, jinými slovy – skoro půlroku neustále.

12. Pořádná sranda teprve začíná, když se vám brýle rozbijí a nemáte po ruce náhradní. Nepoznáváte tváře, nevíte, kam šlapete, nevidíte nic.

13. Všichni se vás neustále snaží přesvědčovat, že vám brýle vlastně sluší, ale vy víte své!

14. Také občas slýcháte, proč z toho vlastně děláte takovou vědu, vždyť je dneska už tolik druhů brýlí, je to vlastně už módní doplněk, ne nutné zlo. Tak ať si je třeba nosí za vás!

15. Koupaliště a bazény jsou pro vás jednoduše jedna velká modrá šmouha. Nevíte, jaká krása je plavat v moři.

16. Od sportu a kolektivních her se vás všichni snaží ochranitelsky držet dál, co kdyby vám brýle přece nechtěně rozbili. Přesně v to v duchu i doufáte!

17. Musíte neustále chodit na kontroly, kde potupně čtete písmenka, jenom aby vám doktor sdělil tu šťastnou zprávu – opět vám budou dioptrie navyšovat.

18. Raději se vyhýbáte filmům s titulky, vlastně se raději vůbec nedíváte na televizi a film si pro jistotu trpce „užíváte“ na malé obrazovce notebooku.

19. Ani moc nevíte, jak vypadá vaše nahé tělo, protože v brýlích se nekoupete.

20. Vaši tvář hyzdí otlaky od brýlí, které někdy pěkně bolí a svědí.

21. Ani nemluvíme o neustálém posouvání brýlí, které zůstane vaším tikem i poté, co se brýlí zbavíte.

22. Tajně v sobě nosíte nenávist ke všem jedincům, kteří nosí brýle jenom z módních účelů. Přejete jim, aby se jednoho dne probudili s deseti dioptriemi na každém oku.

23. Nemůžete překousnout, že za věc, kterou vlastně nesnášíte, musíte ještě v optice platit nemalý peníz.

24. Hledat brýle je vskutku legrace.

25. Máte v rukávu celou řadu trapných historek, jak jste se támhle objímali s úplně cizím člověkem, nebo málem přejeli autem sousedku. Prostě srandy kopec!

Související články

Další články