Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Tohle je vyjednavač, co zabránil vražedkyni ze Žďáru v dalším běsnění, teď dostal vyznamenání!

Tohle je vyjednavač, co zabránil vražedkyni ze Žďáru v dalším běsnění, teď dostal vyznamenání!
Zdroj: pro Blesk Jiří Čada, policie.cz

Vražedkyně Barbora Orlová (26), která ve škole ve Žďáru nad Sázavou ubodala studenta Petra (†16), mohla mít na svědomí další děti. V jejím řádění jí zabránil policista Petr Gruber, který dnes dostal od ministra vnitra Milana Chovance vyznamenání.

Gruber, který je školený jako vyjednavač, se na místo dostal asi půl hodiny poté, co někdo zavolal na tísňovou linku. Petr byl už v tu dobu bohužel mrtvý, ale v ohrožení byla další dívka. Za tu se Gruber nechal vyměnit a možná jí tím zachránil život.

Vyjednávání s Orlovou nebylo jednoduché, protože ona sama si přála, aby ji policisté zabili a byla proto schopna udělat cokoliv. Když už byl jako rukojmí Gruber, dostali ostatní policisté jasný rozkaz. Orlovou zpacifikovali elektronickým paralyzérem a právě při tom, když padala k zemi, Grubera poranila nožem.

"Orlová si vytvořila pozici, že mě měla v absolutní moci, abych ji nemohl ohrožovat," popsal podle Blesk.cz polohu rukojmího Gruber, který elitního vyjednavače dělá od roku 2003. Šestadvacetiletá pachatelka je nyní v cele a byla obviněna z vraždy a braní rukojmí, za což jí hrozí 15 až 20 let vězení či výjimečný trest.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy