Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tohle je opravdu dojemné gesto: Nejlepší kamarádka darovala Seleně Gomez důležitý orgán, aby ji zachránila

Selena se svou nejlepší kamarádkou na operačním stole. Francis jí dala
svou ledvinu.
+ dalších 3 fotografií
Herečka a zpěvačka Selena Gomez (25) konečně odhalila, proč na svém profilu během léta příliš nepublikovala a nepropagovala svou hudbu. Během léta podstoupila transplantaci ledviny!

Bývalá přítelkyně Justina Biebera (23) a hvězda kanálu Disney Chanell podstoupila transplantaci ledviny. Tu jí darovala její nejlepší kamarádka Francia Raisa.

Selena podstoupila operaci v létě a nyní na svém instagramovém profilu ukázala jizvu, která jí po operaci zbyla. Fanoušky ujistila, že její nečinnost byla dána tím, že podstoupila operaci a musí se nyní zotavovat. Gomez trpěla lupusem, a jak sama říká, ledvina byla to, co jí chybělo k úplnému uzdravení. Selena poděkovala rodičům, doktorům a především své kamarádce: „Dala mi ten největší dar a oběť tím, že mi darovala svou ledvinu.“

Lupus je chronické zánětlivé onemocnění, které napadá imunitní systém. Zánět může ovlivnit mnoho tělesných systémů včetně kloubů, kůže, ledvin, krevních buněk, mozku, srdce a plic. Jeho diagnóza je často velmi obtížná. Dokáže napodobovat symptomy jiných nemocí a žádné dva případy lupusu nejsou stejné.

Příznaky lupusu závisí na tom, které systémy těla jsou zasaženy. Mezi nejčastější příznaky patří vyrážka na obličeji, únava a horečka, bolesti kloubů, ztuhlost a otok. Žádná léčba zatím neexistuje, lze pouze potlačit příznaky.

Selena Gomez v současnosti tvoří pár se zpěvákem, který si říká The Weeknd, pravým jménem Abel Tesfaye. Společně se přestěhovali do luxusního apartmá v New Yorku a umělec dokonce naznačil, že by brzy chtěl se svou partnerkou založit rodinu, uvedl Daily Mail.

Mohlo by vás zajímat

Další články