Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tohle je nejvíc cool budova světa! Streetartoví umělci proměnili dům určený k demolici v neuvěřitelně designové dílo

Dům v Paříži je na měsíc otevřen pro veřejnost. Než ho na
jaře zničí.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Pouliční umělci z celého světa spojili své výtvarné síly a proměnili chátrající panelový dům v Paříži v ohromující designový dům pokrytý graffiti a uměleckými instalacemi. Takovou parádu, nad kterou by možná ani vaši prarodiče nebědovali, jste snad ještě neviděli!

Desetipatrový dům, který byl určen k demolici, vzala do svých rukou stovka nejlepších streetartových umělců, které pozval majitel galerie Mehdi Ben Cheikh.

Každé patro domu a každá jeho místnost zdobí úchvatná díla jednoho z umělců, kteří se na výzdobě domu opravdu vyřádili. Každý z 36 bytů byl stejně tak jako schodiště, zdi a fasáda přetransformován do díla, které dostalo název Tour 13.

Pan Ben Cheikh, bývalý středoškolský učitel výtvarné výchovy, který je současným ředitelem galerie v Paříži, řekl pro list Wall Street Journal: „Vytvoření tohoto jedinečného díla bylo neuvěřitelně vzrušující.“

Když se redaktor jednoho z umělců zeptal, jak se připravuje na to, že bude dům na jaře příštího roku srovnán se zemí, odpověděl: „Víte, je to součást života. Uděláte něco pro ostatní, a jakmile je to hotovo, zas je to zničeno.“

Související články

Další články