Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tohle je nejosamělejší člověk na světě: Žena je 26 let jediným obyvatelem odlehlé sibiřské osady a nyní shání společnost

Agafja Lykovová je posledním potomkem rodiny Lykovových, která se v roce
1936 rozhodla dát sbohem civilizaci a odejít do zmrzlých sibiřských
pustin.
Zdroj: Siberian Times

Dobrodruzi a vyznavači alternativních životních stylů, zbystřete pozornost! Agafja Lykovová, která již dlouhých 26 let bydlí sama v polorozpadlém dřevěném srubu, hledá někoho, kdo by jí ulevil od její samoty.

Téměř sedmdesátiletá Agafja je posledním potomkem rodiny Lykovových, která se v roce 1936 rozhodla dát sbohem civilizaci a odejít do zmrzlých sibiřských pustin. Silně věřící žena nedávno napsala do místních novin dopis, ve kterém se obrací ke všem „dobrým a bohabojným křesťanům“ s prosbou o pomoc.

„Nevím ani, zda mi Bůh pomůže přečkat ve zdraví tuto zimu. Nemám tu už v podstatě žádné dřevo na topení a na všechno jsem sama. Trpím vleklými zdravotními problémy a cítím, že moje síly jsou téměř vyčerpány. Ráda tu přivítám schopného pomocníka – tedy za předpokladu, že všichni dobří lidé na světě už nevymřeli,“ uvedla mimo jiné Agafja.

Otázkou ovšem zůstává, zda se skutečně najde někdo, kdo bude ochoten bydlet s ní v domě nacházejícím se stovky kilometrů od nejbližšího města. Zatím ji při těžké práci dělají společnost jen kozy, kočky, slepice a pes jménem Tajfa. Čas od času ji navštíví úředníci, aby se ujistili, že je v pořádku.

„Není to nic jednoduchého. Cesta tam i zpět zabere přibližně čtyři dny pochodu náročným terénem,“ podotkl jeden z nich.

Související články

Další články