Internet zaplavil nový fenomén – takzvané sushi kočky. Mají vlastní facebookovou stránku s několika tisíci fanoušky, z jejich fotografií byly vytvořeny pohlednice a v případě zájmu si do svého chytrého mobilního telefonu můžete stáhnout i tematické hry. Zatímco mnozí milovníci domácích mazlíčků při pohledu na roztomilá koťátka zabalená do mořských řas a rýže upadají do šoku, těm chytřejším rychle dojde, že se jedná jen o dobře promyšlenou reklamní kampaň.

S originálním nápadem přišla japonská firma Tange & Nakimushi Peanuts. Netvrdí ovšem, že jde o skutečné kočky, nýbrž o mytická stvoření Neko-Sushi, pocházející z jiné dimenze. „Neko-Sushi je velmi neobvyklá forma života, skládající se z kočky umístěné na sushi rýži. I když některým těmto tvorům se čas od času podaří proniknout do našeho světa, jejich existence je stále zahalena tajemstvím,“ uvádí výše zmíněná společnost na svých webových stránkách.

Dokonce prý existují vědci, kteří zkoumání tohoto fenoménu zasvětili většinu svého života. Na serveru YouTube se objevila videa, podle kterých historie sushi koček sahá několik set let do minulosti a zmínky o nich lze údajně nalézt už ve starých japonských pohádkách.

S přihlédnutím k tomu, jak rychle se internetem šířil například známý hoax o „bonsai koťátkách“, bylo poměrně jasné, že kampaň bude díky své matoucí povaze slavit obrovský úspěch. Zvlášť když se její autoři tváří smrtelně vážně a podařilo se jim tak vyvolat rozruch mezi radikálními ochránci zvířat z celého světa. A co vy? Nedostali jste právě chuť na kočičí sushi?