Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

To už je moc: Tenhle školák se stal závislým na pořizování selfies, nakonec se pokusil o sebevraždu!

„Kvůli své posedlosti jsem přišel o své přátele, zdraví a odešel
jsem ze školy. A nechybělo mnoho a přišel bych i o život,“ uvedl
sympatický mladík.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Devatenáctiletý Danny Bowman z Velké Británie trávil neuvěřitelných 10 hodin denně snahou o pořízení perfektní selfie. Se žádným snímkem ale nebyl spokojen.

„Všechno to začalo v mých patnácti. Tehdy jsem zveřejnil na Facebooku svoji první fotku a téměř okamžitě se stal terčem různých posměšků. Někteří tvrdili, že mám moc dlouhý nos, jiným se zase nelíbil můj účes,“ vzpomíná Danny.

Navzdory tomu Danny dál snil o tom, že se stane pánským modelem, a v roce 2011 se mu dokonce podařilo uspět na jednom castingu. Následně však jeho záliba ve focení selfies přerostla v regulérní posedlost.

„Během šesti měsíců jsem zhubl asi 12 kilo a přestal chodit do školy. Jen jsem seděl doma a fotil se. Pořád jsem ale měl dojem, že to není dost dobré. Propadal jsem stále větší beznaději a zoufalství. A pak jsem si jednoho dne uvědomil, že dosáhnout dokonalosti je nemožné. Nedokázal jsem se s tím smířit. Rozhodl jsem se, že už nechci žít, a předávkoval se léky,“ říká nešťastný mladík.

Dannyho zachránila jeho matka Penny, která ho našla v bezvědomí a zavolala záchranku. Tím jeho útrapy ovšem neskončily. „Nezbývalo mi, než podstoupit náročnou odvykací kůru. Je to podobné, jako když se snažíte zbavit závislosti na automatech nebo drogách, a nepřál bych to ani svému nejhoršímu nepříteli,“ uzavírá Danny.

Související články

Další články