Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

To nepochopíte. V Americe na základních školách testují neprůstřelné deky proti zabijáckým maniakům!

Někdo přišel na fikaný způsob, jak vydělat balík peněz.
Zdroj: bodyguardblanket.com

V Americe to mají těžké. Každý si tam může pořídit samopal téměř v supermarketu a čas od času tam holt někdo zmagoří a jde střílet ve škole na spolužáky a učitele. Což tak trochu pochopí asi spousta trpících ve školách, ale nemajících přístup ke střelným zbraním jako za oceánem.

Některé školy to řeší tím, že musejí žáci procházet detektorem kovů podobně jako na letištích, jinde se snaží vymyslet zcela nové technologie. Jako vynálezce Steve Walker.

Jenom v prvních šesti týdnech roku 2014 došlo k celkem 13 případům střílení ve školách v Americe, což Steva Walkera inspirovalo k vynálezu jednoduchého, levného a funkčního zařízení, jak děti chránit. A vymyslel speciální neprůstřelnou deku.

Je z lehkého materiálu, ze kterého se vyrábějí moderní neprůstřelné vesty, má popruhy, aby se dala nosit jako batoh, a děti nemá chránit jenom proti střelným zbraním, ale i proti pádům těžkých věcí jako v případě hurikánů, tornád a podobných přírodních neštěstí.

Steve Walker doufá, že školy se speciálními dekami budou zásobovat a používat je v případě ohrožení.

Související články

Další články