Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

To nepochopíte: Tento muž denně venčí svou želvu. Neuvěříte, jak dlouho mu to trvá!

Zdroj: YouTube.com

Někteří lidé chodí na procházky se psem, jiní s korelou a jeden ze členů naší redakce dokonce v ZOO venčil mláďata divokých kočkovitých šelem. Snad nikdo ale se svým mazlíčkem venku netráví tolik času jako Rob Davies z Velké Británie.

Přestože jeho želva jménem Maximus se pohybuje maximální rychlostí 1,6 km/hod, Rob jí každý den chodí ukazovat pamětihodnosti svého rodného městečka. Aby však Maximus vůbec měl šanci něco zajímavého vidět, každá taková výprava musí trvat alespoň pět hodin!

Přirozeně – Rob by čtyřletou želvu jednoduše mohl vzít do ruky, jenže to by zase neměla žádný pohyb a příliš by zlenivěla. A to rozhodně není žádoucí. Maximus totiž týdně zkonzumuje 33 kg salátu, což odpovídá přibližně trojnásobku jeho vlastní tělesné hmotnosti. Navíc je teprve ve vývinu a potřebuje dostatek vitamínu D, jehož hladinu pozitivně ovlivňuje právě pobyt na slunci.

Rob, který se živí jako profesionální pokerový hráč, už má spočítáno, že bude-li takto pokračovat i nadále (a dožije se průměrného věku britského muže), urazí s Maximem celkem 117 000 km. "On prostě miluje procházky a samozřejmě jsou pro něj i velmi důležité – udržují ho ve formě stejně jako mě," řekl Rob.

Maximus se během let stal místní celebritou. "Museli jsme pózovat už pro tisíce snímků. Děti ho milují - zastavují se u něj, mazlí se s ním a hladí ho po krunýři. Řidiči na nás troubí a kolemjdoucí nás nadšeně zdraví. Jsem si jistý, že Maximus je nejznámější želva ve městě," dodal Rob.

Související články

Další články