Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To nepochopíte: Matka držela svoje novorozené dítě skoro dva roky v kufru auta, má to pro něj děsivé následky

Matka holčičky přichází k soudu, dítě objevili v kufru automechanici.

Portugalská matka (45) žijící ve Francii připravila automechanikům z jedné garáže pořádný šok. Když ve městě Terrason přivezla své vozidlo na opravu, našli v něm opraváři dvouletou malou holčičku, která byla zavřená v kufru, a to nejspíš od narození.

Dítě leželo ve vlastních výkalech, mělo vybledlou pokožku, bylo hladové, podvyživené a zanedbané. Automechanici slyšeli ze starého Peugeotu 307 podivné zvuky, něco jako sténání, ovšem jak vypověděl jeden z nich „nikdy bych si nedokázal představit, co tam najdeme, dodnes mám z toho noční můry“.

Zavolali ihned lékaře a policii, ale přestože se dítě povedlo stabilizovat, má pro dívku matčino zacházení kruté následky. Holčička nebyla schopná zvednout hlavu a podle verdiktu francouzských doktorů je „těžce retardovaná“.

Zdali se povede její vývoj napravit, je teprve otázkou. Rodiče holčičky jsou nezaměstnaný portugalský pár žijící ve městě Brignac-La-Plaine a mající už tři děti. Proč žena po porodu dítě ukryla do kufru, není prozatím jasné, ale sousedé vůbec nevěděli, že je žena těhotná. Navíc se o své tři starší děti starala a nebyly s nimi žádné problémy.

Rodiče jsou nyní ve vazbě a o osudu starších dětí bude rozhodovat sociálka.

Související články

Další články