Jak se zbavit přebytečných kil? Nejnovější objev z Velké Británie je dost překvapivý – k hubnutí údajně pomáhá nevěra. Vyplynulo to z průzkumu mezi uživateli seznamky, která je určena ženatým a vdaným klientům a klientkám, hledajícím nezávaznou bokovku.

Průzkumu se zúčastnilo celkem 3000 nevěrných mužů a žen z Velké Británie. Z 1500 dotázaných žen jich 62 procent potvrdilo, že jakmile začaly zahýbat, podařilo se jim rychle zhubnout v průměru skoro pět kilogramů.

U mužů byl výsledek trochu nižší, ale stále zajímavý – 53 procent mužů uvedlo, že se začátkem mimopartnerského vztahu shodili v průměru tři kila.

„Lidé, kteří ve svých vztazích nejsou šťastní, mají tendence více jíst a tedy i přibírat – to se začátkem mileneckého vztahu většinou skončí,“ odůvodňuje to mluvčí seznamky Emily Pope. „Navíc mají lidé v novém vztahu více sexu, což také pomáhá ke spalování kalorií,“ dodává.

Jsou ale i skeptikové, kteří za hubnutím nevěrných lidí vidí zcela jiné důvody. „I když si namlouváte, že sex na jednu noc je skvělá zábava, ve skutečnosti jste z nevěry ve stresu. A jedním z projevů stresu je právě ztráta hmotnosti,“ říká doktor Jeff Gardere. Ztráta nadbytečných kil je pak podle něj znehodnocena nebezpečím psychických onemocnění. „Takové hubnutí jistě nestojí za to,“ uzavírá.