Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

To je život! Mladík má každé dva týdny jinou práci v jiné zemi

Čističem mořských akvárií ve Velké Británii.
Zdroj: dailymail.co.uk

Pětadvacetiletý Jan Lachner z Paříže si před osmnácti měsíci stanovil nelehký úkol: postupně navštívit 33 evropských zemí a v každé z nich se alespoň na několik dní nechat zaměstnat. Jeho dobrodružná cesta napříč Evropou se nyní pomalu chýlí ke konci.

„Během svého života jsem přijal už mnohé výzvy, ale žádná z nich nebyla tak nervydrásající, jako je tahle,“ komentoval to Lachner, který momentálně čistí obří mořská akvária v Sea Life Center ve Velké Británii.

Kvalifikovaný letecký inženýr za své služby zpravidla nepožaduje žádnou finanční odměnu. Na Maltě dělal rybáře, na Islandu fotografa a v Řecku dokonce archeologa. Ve Španělsku učil flamenco a v České republice pracoval v pivovaru. Aby svůj projekt (který ho dosud stál přibližně 300 000 Kč) úspěšně dokončil, musí zavítat ještě do Itálie a Portugalska.

Lachner měl původně nastoupit do společnosti Rolls-Royce. Když ale zjistil, kolik lidí v ní strávilo celý svůj pracovní život, překvapilo ho to. „Jsem si jistý, že většina z nich byla naprosto spokojená. Ovšem já si najednou uvědomil, že bych napřed rád vyzkoušel i jiné věci a trochu poznal svět, než se definitivně vrátím k leteckému průmyslu. Jsem přirozeně zvídavý a rozhodl jsem se ukázat, že teoreticky můžete dělat cokoliv – a to bez ohledu na státní příslušnost,“ dodal Lachner.

Související články

Další články