Redakce eXtra.cz pátrala až v padesátém podzemním patře sídla ČT na Kavčích horách, kde podle legend bydlí vysloužilí televizní hlasatelé, aby zjistila přesnou částku, jakou stanice za Zlatou mládež zaplatila. Je to jedna z nejtajenějších věcí, protože reality show o mladých zhýčkaných lidech, které pošlete na extrémní místa, aby se vybarvili, jak jsou zbyteční, hloupí a rozmazlení, opravdu nestála tři koruny padesát, a tak se kritika dala čekat.

Odborníci odhadli výrobu jednoho dílu pořadu na dva až tři miliony korun. Teď se nám od důvěryhodného zdroje podařilo zjistit přesnou částku. „Vyplázli za to osm milionů korun. Natáčení v Česku by ještě šlo, ale na hodně vyšla Indie a pokud se nepletu, tak i Afrika,“ tvrdí cifršpión ze sídla televize.

Ta sama by si radši změnila logo na zfetované růžové koťátko, než aby přiznala barvu o tom, kolik za tu bandu zaplatila.

„Rozpočet pořadu Zlatá mládež odpovídal obvyklým nákladům na tento typ pořadu,“ tvrdila tisková mluvčí Michaela Zahrádková, která pak raději zapomněla, že má nějaký firemní email, aby nemusela odpovídat na doplňující dotazy.

Kdyby Česká televize oněch osm mega dala raději bezdomovcům, které v pořadu zneužívá, udělala by určitě líp. A to jsme přitom zjistili i to, že produkce platila docela velké sumy i samotným účinkujícím, přestože by za svou sebeprezentaci měli cálovat spíš oni jí!