Ač to někomu může připadat překvapivé, tetování rozhodně není moderní záležitostí. Potvrzují to i tyto unikátní černobílé fotografie, pořízené mezi lety 1920 a 1970 ve Velké Británii.

Například snímek z roku 1936 ukazuje slavného londýnského tatéra George Burchetta, kterak pečlivě pracuje na zkrášlení stehna jedné ze svých klientek.

Na další fotografii se svou kérkou chlubí prostitutka Margaret McGowan, která byla v roce 1964 zavražděna nechvalně proslulým masovým zabijákem, známým jako Jack the Stripper (neplést si s Jackem Rozparovačem).

Velmi zajímavé jsou také snímky žen, které mají potetované prakticky celé tělo. Mimo jiné dokazují, že už ve třicátých letech minulého století v Evropě žili jedinci, kteří kouzlu tetování propadli stejně jako naši slavní současníci Larry Da Leopard nebo Amanda Brignall.

Stojí za zmínku, že ve Velké Británii se lidé poprvé nechávali tetovat přibližně v době železné. Zdaleka největší popularity však tento způsob zdobení těla dosáhl během viktoriánské éry, kdy se rozpoutalo doslova tetovací šílenství. Tetování jako takové má ovšem ještě mnohem delší historii – bylo neodmyslitelnou součástí už polynéské a podle všeho i staroegyptské kultury.