Kde má asi holka střeva, musíme se v duchu ptát. Čtyřiadvacetiletá Michele Kobke má nyní kolem pasu pouhých 40 centimetrů a ráda by ještě dva cenťáky stáhla.

Je to něco málo přes tři roky, co si tahle Němka pevně svazuje svoje tělo do pevného korzetu. A nechává si ho na sobě i přes noc. Zároveň se trápí přísnou dietou, ale poslední dobou se už moc hlídat nemusí, její útroby stejně žádné větší sousto nepojmou. Michele se proto stravuje desetkrát denně pidiporcemi.

Proč to dělá? Jednoduše se jí to líbí. O něco méně se vosí pas líbí lékařům. Ti ji upozorňují, že během pár dalších let už Michelino tělo nebude schopné držet pohromadě bez korzetu a později se dostaví naprostá nehybnost. Kobke kvůli své posedlosti korzetem skončí časem na vozíku.

Němka tohle všechno ví a je s tím smířená. Zároveň připouští, že se jí špatně dýchá. Ale ani tahle komplikace ji neodradí před dalším, pevnějším svazování.

Jen tak pro porovnání – světový průměr mezi ženami, co se obvodu pasu týče, je 85 centimetrů. To je o celých 45 centimetrů více, než má Michele.