Nešlo o žádný teroristický útok, ale o neopětované sexuální návrhy. Alespoň tak o tom píše polský tisk. Na povrch vyplouvají nové informace ohledně útoku nedaleko Stuttgartu v Německu, kde Syřan zaútočil mačetou na ženu a zabil ji.

Oběť Jolanta K.(†45) pracovala v tureckém podniku s kebabem a pocházela z Polska. Byla matkou 4 dětí a žila v Německu jeden rok. Ze své země odešla po rozvodu. Nejdříve pracovala jako uklízečka a našla si přítele. Později dostala místo v baru, kde se prodává kebab, jako kuchyňská výpomoc. Podle některých zdrojů byla žena těhotná. V Německu tak pro ni začal nový život.

A právě v baru, kde pracovala, se setkala i s vrahem. Jednadvacetiletý uprchlík ze Sýrie Muhamed se do ní zamiloval a začal jí dělat návrhy. To se ale nikomu z restaurace nelíbilo a už vůbec ne Jolantě. Několikrát ho odmítla a to se jí bohužel stalo osudným.

V neděli kolem půl páté odpoledne se Syřan k baru přiblížil zezadu, Jolantu napadl a začal ji řezat mačetou. Polka se pokoušela zachránit ze všech sil, u baru ale padla na zem a byla na místě mrtvá. Internet teď obletěla její fotografie. Na místo, kde zemřela, obyvatelé Reutlingenu nosí květiny a svíčky.