Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Tisíce lidí uvízly v metru: Začátek prázdnin zkomplikoval dopravu po celé Praze

chaos
Velké problémy zapříčinila v pondělí ráno výluka metra na červené trase. Tisíce lidí se nemohly dostat z vestibulu stanice Pražského povstání, odkud náhradní autobusy nestíhaly přepravovat cestující do jejich cílových zastávek. První prázdninový den zkomplikoval dopravu cestujícím i na jiných trasách po celé Praze.

Důvodem chaosu je výměna kolejí v úseku Pražského povstání – Kačerov, kde je trasa od soboty 29. června do soboty 6. července uzavřena. Pondělní ráno se tedy pro cestující stalo hororem. Tisíce lidí se tlačily ve vestibulu metra a chtěly se zoufale dostat ven. Jenže marně. Dopravní podnik zřejmě podcenil situaci a náhradní doprava cestující nezvládala odbavit.

"Náhradní autobusová doprava zajistí přepravu mezi uzavřenými stanicemi. Jsou vytištěny letáky, které usnadní orientaci cestující veřejnosti a přesně popisují, kde se zastávka náhradní autobusové dopravy XC nachází,“ řekl serveru TN.cz místopředseda a ředitel DPP Ladislav Urbánek před zahájením uzavírky.

Situace ale zdaleka neprobíhala tak hladce, jak se Dopravní podnik domníval. I když podle něj jezdí autobusy s označením XC v co nejkratších intervalech, i tak se tvoří fronty a kolony stovek cestujících, kteří se nemohou dostat do metra a ani do autobusů. Kolaps se podle odhadů dotkl až 70 tisíc lidí.

Dopravní podnik doporučuje cestujícím alternativní trasy. „Například TRAM 2, 3, 17 do zastávky Přístaviště a dále BUS směr Budějovická nebo Kačerov. Nebo tramvají dále směr Modřany a odtud autobusem do obvyklých cílů v jižní části města. Za komplikace v dopravě se omlouváme,“ uvedl Regionální organizátor pražské integrované dopravy na svém Twitteru.

Komplikace nepostihly jen cestující na trase metra C. Začátek prázdnin zkomplikoval dopravu mnoha lidem i na městských a příměstských linkách. Například na kbelské nádraží se vlakem až do 15. července kvůli pravidelným prázdninovým opravám cestující též nedostanou.

Mohlo by vás zajímat

Další články