Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tihle chtějí vládnout Praze: My ale známe jejich pikantní skandály

Tihle chtějí vládnout Praze: My ale známe jejich pikantní skandály
Zdroj: koláž archiv

Termín pražských komunálních voleb se rychle blíží, a proto vám přinášíme přehled politiků, kteří si chtějí kolem krku pověsit primátorský řetěz a rozhodovat o tom, kam se investuje skoro 50 miliard ročně.

A jak to bude s Blankou a s Opencard.

A s placeným stáním.

A se stezkami.

A vůbec o tom, jak se nám bude žít v Praze a čeho všeho bychom se tady mohli ještě dočkat. Doufáme, že po éře Pavel Bém a jeho kamarádi ze sněžného zákopu už ničeho horšího. Nový primátor bude moct věci leda napravit. Zhoršit to snad už nejde.

Tomáš Hudeček

Současný primátor, který se bude snažit obhájit svou pozici i přes fakt, že je nejméně oblíbeným hejtmanem u nás. Na vedení města se 45miliardovým rozpočtem se intenzivně připravoval jako tanečník a rád hlasitě vyjadřuje svou podporu městské cyklistice, což dokázal zejména tehdy, když byl vyfocen, jak vystupuje ze svého služebního superbu v pěší zóně na Václavském náměstí. Taky slíbil otevřít včas Blanku a vyřešit situaci okolo Opencard, ale zatím si našel čas jen na magistrátní asistentku, se kterou měl otevřený milostný poměr.

Bohuslav Svoboda

Svoboda se v barvách ODS stal primátorem po minulých komunálních volbách. A na magistrátě se s tím příliš nemazal. Nechal vyhodit spousty lidí, kteří byli napojeni na kmotry Janouška s Hrdličkou, čímž je proti sobě pořádně poštval. Celkem statečně se pral i s dědictvím po Pavlu Bémovi jménem Blanka a Opencard, jenže pak ho v radě podrazil jeho náměstek a do té doby spojenec Hudeček, který Svobodu poslal do opozice a sám se stal primátorem. Teď by mu to Svoboda rád vrátil. Jeho slabou stránkou je jeho vyšší věk a také skutečnost, že už je vytíženým poslancem. Známý porodník je už potřetí ženatý a jeho aktuální manželka je o 42 mladší. Svoboda jí poznal, když u něj studovala na lékařské fakultě.

Petr Štěpánek

Zelení jsou v Praze tradičně velmi silní a jejich kandidát na primátora se jmenuje Petr Štěpánek. Bývalý místopředseda strany zelených má poněkud kontroverzní minulost. Jednak to byl radní pro životní prostředí za éry primátora Béma, jednak na setkání s voliči nazval své kolegy ze zastupitelstva Prahy 4 šmejdy, čímž mimo jiné porušil Etický kodex zastupitele. Do voleb vede slepenec KDU-ČSL, Strany zelených a STAN. A podle výsledků prvních průzkumů není tohle uskupení vůbec bez šance.

Zbyněk Passer

Úspěšný komunální politik a starosta městské části Praha-Koloděje, který vede do voleb politické hnutí Pro Prahu, které oblepilo Prahu srdíčky. Chce prý hlavně kvalitní správu města a méně peněz pro magistrát, ale nabízí i vyloženě chytlavé věci, jako je třeba MHD zdarma - tedy alespoň do doby, než se vyřeší, co bude s Opencard. Je to člověk, který se majetkově zabezpečil podnikáním, a tak politiku dělá fakt jen proto, že chce pomoci lidem. Tak snad to myslí upřímně. Bez zajímavosti není, že Zbyněk Passer má se svou manželkou celkem pět dětí. Kritici mu předhazují napojení na jeho bratra - mocného developera Radima Passera.

Adriana Krnáčová

Tato Slovenka se stala jedničkou na kandidátce Babišovy strany v Praze až poté, co mocný Andrej za dosud nevysvětlených okolností odvolal z jejího čela podnikatelku Schopperovou. Krnáčová má za sebou působení v čele Transparency International, což je jistě chvályhodná organizace. Jinak ale o ní nikdo moc neví a ani ji skoro nikdo nezná. A mnohým rodilým Pražanům asi nebude příliš po chuti, aby jejich město po chlapci z Hané vedla paní ze Slovenska.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy