Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Teroristé z Islámského státu popravili 21 rukojmí. Zemřeli proto, že to byli křesťané

Teroristé z Islámského státu popravili 21 rukojmí. Zemřeli proto, že to byli křesťané
Zdroj: Youtube
Koptští křesťané z Egypta byli uneseni v Libyi, kde je pak popravili islámští radikálové. Zemřelo jich jednadvacet, video s hromadnou vraždou dali pak samozřejmě na internet.

Egypťané cestovali do sousední Libye za prací, a právě toho využili radikálové z Islámského státu. Unesli jich na desítky a nyní zveřejnili video s jejich popravou, kde Egypťané klečí opět v oranžových overalech před černými zakuklenci

Jednadvacet egyptských rukojmí zemřelo nejspíše proto, že se jednalo o koptské křesťany, protože ve videu s hromadnou popravou je i vzkaz pro "Lidé kříže, stoupence nepřátelské církve", začíná tedy dlouho avizovaný a obávaný boj mezi radikály a bezvěrci, jak nazývají všechny, kdo vyznávají jinou víru, než islám.

Potíž je ale v tom, že radikálové sami islám nevyznávají a jen toto náboženství zneužívají ke své ideologii a kryjí za něj své činy, kterými se pokouší ovládnout svět a nastolit hrůzovládu.

Mezi nejvíce obětí islámských radikálů patří totiž právě muslimové v zemích Středního východu, ovšem Islámský stát nedávno ve svém videu doslova vyhlásil válku i zemím za hranicemi této oblasti, naposledy západní Evropě.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy