Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Teorie velkého třesku a celoživotní lásky: 5 věcí, které jste nevěděli o Jiřím Drahošovi

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Vyzyvatelem Miloše Zemana ve druhém kole voleb se stal Jiří Drahoš (68). Kdo je vlastně tento poměrně nenápadný akademik, který je v politice úplným nováčkem, přesto na Zemana ztratil jen něco málo přes 10 % hlasů?

Jiří Drahoš potvrdil svou roli nejpravděpodob­nějšího vyzyvatele Miloše Zemana v boji o Hrad. Co jste o fyzikálním chemikovi a bývalém předsedovi Akademie věd ČR možná netušili. Sám Drahoš, jenž se po profesní stránce věnoval chemickému inženýrství, říká, že moc nechápe, proč v něm lidé vidí suchopárného vědce. Některé jeho koníčky a zájmy jsou poměrně překvapivé.

1. Celoživotní láska – sborový zpěv

Touto svou vášní se nikdy netajil, ačkoli původně se nevěnoval zpěvu, ale hrál na trubku. Pak ovšem propadl sborovému zpěvu a už neuvěřitelných 44 let zpívá bas, či druhý bas s komorním souborem Canticorum iubilo. Je to úžasná relaxace. „Říkám tomu brain washing, pozitivní vymývání mozků. Když přijdu do sboru na zkoušku, tak chtě nechtě musím zapomenout na problémy a soustředit se na Petra Ebena, Dvořáka nebo Bacha, podle toho, co zrovna studujeme,“ vysvětlil před časem Rozhlasu.

2. Miluje Cimrmany

Jiří Drahoš je velkým obdivovatelem díla Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka stvořeného kolem fiktivní postavy Járy Cimrmana.

3. Je nadšeným kutilem a zahrádkářem

Vyzyvatel Miloše Zemana nedá dopustit na svou chatu, kterou dle svých slov postavil vlastníma rukama. V okolí prý nikdy nebyl považován za akademika, ale za chataře a s oblibou odpočívá či pracuje na zahradě.

4. Oblíbené seriály

Někoho možná překvapí, že má rád seriály jako Haló, Haló!, Červený trpaslík či Teorie velkého třesku. „Baví mne ten Ind Rajesh Koothrappali,“ řekl v rozhovoru pro lidovky.

5. Manžel držák

S manželkou Evou se poznali ještě na studiích, brali se 21. června 1974. Žijí spolu tedy spokojeně přes 40 let, což je úctyhodné.

Související články

Další články