Tento zvuk byl poprvé zachycen ve městě Taos, v americkém státě Nové Mexiko. Objevuje se ale i na jiných místech na světě. A dokonce i v Praze. Nikdo netuší, co to může být.

Tomuto děsivému zvuku se říká taoský hum a poprvé se o něm začalo mluvit v roce 1993. Obyvatele města Taos začal rušit tento děsivý zvuk hlavně v noci, situací se musel dokonce zabývat i Kongres. Vše ale bez úspěchu.

Taoský hum se objeví zničehonic, je velmi hlasitý a zní jako dieselový motor. Hlasitější je uvnitř budovy a potrápit dokáže zejména v noci. Proč ale v noci, když v různých částech světa je právě jiný den?

Lidé zvuk slyší každou noc a nepomáhají jim ani ucpávky do uší. Je tak intenzivní, že se vám dostane až do hlavy a jen tak se ho nezbavíte. Vibrace vám totiž prostupují celým tělem. Trvalo hodně dlouhou dobu, než se ten zvuk vědcům podařilo nahrát. Normální mikrofony na něj totiž byly krátké.

Při hledání zdroje se v Taosu nikdy nic nenašlo. Nikdo si tak nedokáže vysvětlit, proč se to děje a co zvuk způsobuje. Podle vědců může zvuk způsobovat technika užívaná člověkem, například elektrické vedení. Vyznavači konspiračních teorií ale začali tvrdit, že ho vydává vojenská komunikační technika. V jiné části USA prý zvuk pocházel z průmyslové zóny, od jednoho kompresoru a dvou větráků.

Do taoského humu začali mluvit i ufologové, kteří tvrdí, že zvuk se objevuje i tam, kde se s ničím od lidské civilizace nesetkáme. Někteří zase tvrdí, že se Země snaží něco říct. Ať je to tak či tak, jak je možné, že ten zvuk je tak silný a děsivý? Není člověku zdraví nebezpečný? Na tento zvuk si stěžují i lidé z jiných částí světa, dokonce i v Praze. Slyšeli jste ho i vy?