Malý Jordy nikdy nebude plakat. A také nikdy na nikoho rošťácky nemrkne. A nikdy neuvidí svého tátu ani maminku…

Jordy Jackson se bohužel narodil bez očních bulv. Když mu nadzvednete víčko, vidíte pouze svalovinu.

Genetická vada zvaná anoftalmie postihuje zhruba 30 miminek na 100 000 novoro­zeňat. Ultrazvuk nemá absolutně žádnou šanci tuto poruchu včas odhalit.

„Absolutně jsem nevěděla, co mám dělat. Netušila jsem, co na to říct, a vlastně jsem ani nevěděla, jak přesně se cítím. Byla jsem zmatená,“ tak popsala matka své pocity, když jí řekli, že její syn nemá oční bulvy.

Dítě se narodilo už v listopadu v městě Peoria v Illinois. Ale Branie a její přítel Kyle (18) teprve nyní svolili k rozhovoru pro Chicago Tribune.

Když se narodí člověk, který je od dětství slepý, jeho oční nervy dokáží reagovat na přítomnost světla. Malý Jordy ale ne. Nikdy se nenaučí rozlišit den od noci.

Matku slyší a vnímá. Když má hlad, zatne pěstičky. Ale nikdy mu neukápne ani slza.

„Budeme ho učit Braillovo písmo. Já budu jeho zrakem a budu ho provázet životem. Je to náš chlapeček a milujeme ho,“ říká matka, která si na rameno nechala v Braillově písmu vytetovat nápis MILUJU TĚ, JORDY.

„Nejdřív jsem plakala, proč se to muselo stát zrovna nám. Ale pak jsem si říkala, že všechno v životě má nějaký smysl. A že nemá oči? Možná je to boží požehnání. Alespoň nikdy neuvidí války a bídu,“ říká Jordyho babička Gena.