Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Americká herečka Jennifer Aniston, celým jménem Jennifer Joanna Aniston, se narodila 11. února 1969 v Sherman Oaks v Kalifornii.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Život v šoubyznysu byl Jennifer Aniston dán už od narození. Její otec je herec a producent John Aniston (Tak jde čas) a matka Nancy Dow byla bývalá herečka a modelka.

Jennifer Aniston svoji kariéru začínala jako divadelní herečka. Od 11 let začala navštěvovat divadelní klub, ve kterém se začala více věnovat kresbě. Některé její malby byly dokonce vystaveny v prestižním newyorském Metropolitan Museum of Art (Metropolitní muzeum umění). Broadwayská prkna jí ale neseděla, proto se přestěhovala do Hollywoodu. První producent ji donutil shodit 10 kilo a Jennifer začala získávat roličky spíše v béčkových filmech.

Její herecká kariéra začala na High School of the Performing Arts.

Zlom v její kariéře přišel s rolí Rachel Green v seriálu Přátelé který ji přinesl celosvětovou slávu, ale také pohádkové bohatství, za jeden díl seriálu si totiž vydělala až 1 milion dolarů. Jennifer měla v Přátelích hrát původně roli Moniky. Díky roli Rachel dostala dvě nominace na Emmy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli a čtyři People´s Choice Awards v kategorii Nejlepší herečka v komedii.

Mezi její filmové zářezy patří snímky Božský Bruce, Rozchod!, Marley a Já, Šéfové na zabití nebo Millerovi na tripu.

Osobní život

Do paměti fanoušků se Jennifer zapsala také svým manželstvím s jedním z nejhezčích mužů Hollywoodu Bradem Pittem. Toho ji ale později odloudila herecká kolegyně Angelina Jolie. Manželkou Brada Pitta byla Jennifer Aniston v letech 2000 až 2005

Po Bradovi chodila například s Vincentem Vaughnem, Johnem Mayerem až se v roce 2011 usadila ve vztahu s Justinem Therouxem, kterého si bez přítomnosti novinářů vzala v srpnu 2015. O dva roky později se jejich manželství však rozpadlo.

Články