Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Tělo mrtvé Lenky bude z Egypta převezeno v úterý. Ministerstvo zahraničí jedná o odškodném pro pozůstalou rodinu

+ Dalších 5 fotografií
Tělo mrtvé účetní Lenky by z Egypta mělo být přepraveno v úterý. Informaci v pondělí potvrdil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, který zároveň naznačil, že ministerstvo bude jednat o odškodném pro pozůstalou rodinu.

„Převoz by se měl uskutečnit zítra. Další informace bych k tomu nerad dával s ohledem na to, jak jsme se domluvili s rodinou,“ uvedl v pondělí český ministr zahraničí.

Dále uvedl, že ministerstvo jedná s Egyptem ohledně odškodnění pro pozůstalé. „Egyptská strana nevylučuje, že to bude zvažovat. Nevím, jestli to budeme nazývat odškodnění. Oni možná uvažují o nějakém gestu,“ doplnil.

Podle všeho bude Česká republika ve vyjednávání sama. Při útoku zemřely ještě dvě Němky. Německo odškodnění žádat nebude. Například v Británii je od roku 2012 naprosto běžné žádat o odškodnění za psychické nebo fyzické zranění po teroristickém ú­toku.

Smrtící útok se odehrál 14. července v turistickém letovisku v Hurghadě, kde útočník pobodal šest turistek. Záměrně si vybíral ženy a cizinky. Dvě Němky zemřely na místě. Další ženy, včetně české turistky Lenky, byly hospitalizovány. Lenka utrpěla bodná zranění na noze a na zádech.

Lenčin stav byl stabilizován a po týdnu v nemocnici v Káhiře měla být převezena do Čech. Tehdy její stav však rapidně zhoršila infekce, které za pár dní Lenka bohužel podlehla.

Případ se stále vyšetřuje. Podle mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka útočník jednal z pověření Islámského státu. Tyto informace Ovčáček převzal ze zahraničních médií. Ministerstvo zahraničí tyto informace však zatím nechce komentovat s tím, že nejsou potvrzené.

Mohlo by vás zajímat

Další články