Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Těhotné ženě, která měla porodní bolesti, provedli lékaři císařský řez. V děloze ale žádné dítě nebylo!

Po císařském řezu lékaři dítě v těle ženy nenašli.
Zdroj: Profimedia.cz

Sedmatřicetiletá Brazilka už přenášela a ve 41. týdnu těhotenství dostala silné porodní bolesti. Když v nemocnici lékaři neslyšeli srdeční ozvy dítěte, začali provádět císařský řez. Jaké bylo ale jejich překvapení, když v děloze žádné dítě nebylo.

Případ, který se stal v jihovýchodní Brazílii, zaujal tamní média. „Lékaři nebyli schopni zachytit tlukot srdce. Protože už nebyl čas provést ultrazvuk, okamžitě jsme ženu převezli na sál, kde jí byl proveden císařský řez. Když jsme to ženě po operaci oznámili, zhroutila se,“ řekla serveru Globo G1 ředitelka nemocnice Rosalice Almeida.

Třiadvacetiletý manžel lékařům oznámil, že je to zřejmě už druhé falešné těhotenství jeho partnerky. Loni prý o dítě přišla během pobytu v nemocnici, ale úmrtní list dítěte manžel nikdy neviděl. Ženě bylo diagnostikováno falešné těhotenství.

Podobný případ se v Brazílii stal i loni. Layane Santos (19) po tom, co prodělala císařský řez, obvinila nemocnici, že jí ukradli dítě. Jenže šlo také o falešné těhotenství. Zvláštní je, že byla od začátku „těhotenství“ pod dozorem lékařů, kteří slyšeli i srdeční ozvy dítěte. Poslední ultrazvukové vyšetření v 38. týdnu dokonce jasně ukazovalo, že se paní Santos narodí holčička.

Falešné těhotenství je jevem, kdy se tělo ženy chová, jakoby opravdu čekala dítě. Často se stává ženám kolem čtyřicítky, které se snaží už spoustu let otěhotnět, nebo těm, které prodělaly v souvislosti s těhotenstvím nějaké trauma.

Související články

Další články