Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Těhotenská revoluce: Zapomeňte na snímky z ultrazvuku, teď můžete mít hologram svého dítěte!

Momentálně je pohyblivý 3D obraz dítěte v děloze dostupný pouze v zemi
největšího pokroku, v Japonsku.
Zdroj: MailOnline

Na první pohled to vypadá jako dnes už obyčejná 3D fotka nenarozeného dítěte, ale pokrok se žene mílovými kroky kupředu, a tak v Japonsku si nastávající maminky mohou do peněženky přidat poněkud jiný obrázek než ten z ultrazvuku – hologram, kde se vaše dítě hýbe a třeba i spokojeně směje.

Na jeden památeční pohyblivý hologram si sice počkáte až dvě hodiny, ale určitě to za to čekání stojí. Speciální tiskárna, kterou používají právě Japonci, je snadno ovladatelná a personál k ní nepotřebuje žádné zvláštní školení, čili kompletní pohyblivý obrázek svého nenarozeného potomka dostanete všude tam, kde ji mají k dispozici.

U nás to nejspíš hned tak nebude, ale aspoň si můžete udělat obrázek, co vás v budoucnu na běžné těhotenské prohlídce čeká. Hologram totiž kromě toho, že budete mít přesnou podobu plodu, slibuje i skutečné lékařské využití, tedy včasné objevení anomálií a vrozených vad.

Už od prvního zjištění početí byste tak měla vědět, zda vaše těhotenství probíhá v pořádku, a to je určitě největší přínos této novinky. Pokud budou ale vaši rodiče nedočkaví podoby svého vnoučete, můžete je uzemnit nečekaně přesnou fotkou. Tedy v případě, že byste prozatím rodila v Japonsku.

Související články

Další články