Naprosto nevyprovokovaný útok, po kterém skončil Gavin v nemocnici s otřesem mozku, zlomeným nosem a mnoha podlitinami, ho nijak nezlomil. Nezměnil jeho pohled na svět a nezměnil jeho názor na lidi. On je prostě i nadále velkorysý a o tom svědčí i jeho řešení situace. Přestože mohl nechat dojít celý případ až k soudu, rozhodl se, že v tomto případě bude stačit jeho vlastní forma spravedlnosti.

Natočil dvacetiminutové video, ve kterém ukazuje, co všechno mu útočníci provedli a jak on napadení vlastně viděl. To pak museli povinně zhlédnout všichni viníci i s rodinami. Na základě Gavinových záběrů pak měli napsat esej na téma Aspergerův syndrom. Toť vše.

Matka mladého Američana byla tak pyšná na jeho řešení, že se rozhodla zveřejnit celý příběh na Facebooku. Její status už od té doby sdílelo více než 100 000 lidí a číslo stále stoupá.

„Může se zdát hrubý, netrpělivý, divný, nezaujatý, ale to není úmyslně. Navíc umí být i hodný štědrý a ví, jak odpouštět. Jsem na něj tak pyšná a doufám, že si z tohohle vezme ponaučení každý, kdo o tomto příběhu uslyší,“ napsala na závěr Gavinova matka.