Helen Fitzsimmons (40) zjistila, že její otec umírá na rakovinu, a nechtěla jen nečinně přemýšlet, ale chtěla mu být nápomocná. Tak ji napadlo, že když kojí svého syna a má dostatek mateřského mléka, mohl by její mléko pít i její otec.

Mateřské mléko je totiž obzvlášť zdravé a posiluje imunitní systém. Tak neváhala a odstřikovala mléko i svému otci, který ho pak vypil ze sklenice. Její otec Arthur (72) totiž 4 roky trpěl onemocněním plazmatických bu­něk.

Plazmocelulární myelom mu napadal kostní dřeň. V říjnu 2013 se dozvěděl, že má rakovinu prostaty. Helen chtěla tatínkovi pomoct a hledala nějaký lék, který by mu udělal lépe. Až přišla na mateřské mléko.

„Napoprvé otec ochutnal mé mléko ze sklenice. Vypil ho najednou. Podíval se na mě a usmál se, pak řekl: „Chutná dobře,“ vzpomíná Helen. „Vím, že to někomu může připadat divné, ale když někoho milujete a on trpí, uděláte všechno, abyste mu pomohli,“ vysvětluje.

Její otec pil mléko s nadšením a věřil, že se uzdraví. Přece jen naděje umírá poslední. Jenže bohužel se to nepodařilo, po 16 měsících rakovině podlehl.

Helen je ale ráda, že svému otci dávala mateřské mléko. Žil prý mnohem déle, než mu řekli lékaři, a rozhodně ničeho nelituje. „Jsem přesvědčená, že to moje mateřské mléko mu pomohlo,“ říká Helen.

Podle odborníků má mateřské mléko na člověka opravdu příznivý vliv. V roce 1995 dokonce experti ze Švédska potvrdili, že protein obsažený v mateřském mléku ničí rakovinové buňky.