Mimozemšťan Alf okupoval televizní obrazovky v 90. letech. Měl cynické hlášky, sarkastický humor a obrovskou chuť k jídlu. Nejvíce mu chutnaly kočky.

Alf našel útočiště u rodiny Tannerových. Kde našel spřízněnou duši v hlavě rodiny. Adoptivního tátu mu hrál Max Wright. Seriál dobře vydělával, všichni byli považováni za hvězdy a nikdo netušil, že zítřek chystá nepříjemné probuzení.

Max Wright se po ukončení seriálu nedokázal smířit s tím, že se na něj coby televizní hvězdu zapomíná, a začal užívat drogy. Navíc mu lékaři v roce 1995 diagnosti­kovali rakovinu.

V roce 2003 byl Wright zatčen za řízení pod vlivem alkoholu. Ty nejhorší dny ale teprve měly přijít.

Fotoreportéři magazínu National Enquirer ho načapali, jak s bezdomovci kouří crack. Navíc nezůstalo jen u fetování, ale došlo i na podivné sexuální hrátky.

Wright byl na dně. Pomocnou ruku hledal u své manželky Lindy, ale i ta měla jeho životních eskapád plné zuby.

Dnes je z televizní hvězdy sešlý stařík nad hrobem, což dokazují fotky, které přinesl britský Daily Mail. Zdá se, že Wrighta čeká hodně osamocené umírání.

Možná by mohl odletět za Alfem na planetu Melmac, to by bylo ideální řešení. Jenže skalní fanoušci tohoto sitcomu vědí, že Melmac byl zničen při explozi. Tak snad by Wright mohl zkusit ještě léčení.