Na první pohled vypadá Martin Trenneborg jako jemný kluk. Jenže celé Švédsko o osmatřicetiletém lékaři hovoří jako o bestii.

Martin měl totiž problémy navazovat vztahy s děvčaty, a tak se rozhodl, že si několik žen uloví. Za tímto účelem si postavil sklep, kde hodlal dívky znásilňovat a dlouhodobě věznit. Kůlničku u svého venkovského domu přestavěl na bunkr, ze kterého nebylo úniku.

Dne 12. září se sešel ve Stockholmu se ženou, kterou oslovil na internetu. Měl předem připravený plán, jak ženu unese. Na schůzku si donesl jahody posypané rohypnolem. Žena omdlela a on ji dopravil do sklepa.

Zde jí oznámil, že se stane jeho sexuální otrokyní. Podle švédských novinářů ženě vzal krev, aby se přesvědčil, zda není nakažená nějakou pohlavní nemocí. Pak ji znásilnil.

Obhajoba se snaží Trenneborga vylíčit jako zakřiknutého chlapce, který nechtěl nikomu ublížit. Jenže kriminalisté zjistili, že tenhle zvrhlík plánoval další únosy žen. Chtěl mít pro sebe takový tajný harém sexuálních nevolnic.

Vše prasklo, když se 17. září lékař rozhodl, že se podívá do ženina bytu, aby donesl nějaké její věci. Nemohl se tam dostat, policie po ženě pátrala a nechala vyměnit zámky. V tu chvíli šílenec zazmatkoval. Vzal ženu na policejní stanici a přesvědčoval kriminalisty, aby jí vydali klíče, že všechno je v pořádku.

Policistům se ale nelíbil zdravotní stav dotyčné a vzali si ženu na chvilku stranou. Okamžitě jim řekla, co všechno jí Trenneborg prováděl.