Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Takové tělo bez chemie nevyrobíte! Jak funguje steroidová mafie? Coleman by mohl vyprávět

+ Dalších 9 fotografií
Steroidy v ČR
Zakázané látky jsou na každém rohu... Ať už jde o steroidy, nebo třeba drogy. Ano, i ty jsou zneužívané nejen sportovci, ale i lidmi, kteří touží po krásném vzhledu. Zejména látky na bázi amfetaminu. Ovšem ve sportovních disciplínách frčí anabolika. Své o tom ví mnoho slavných kulturistů jako třeba Ronnie Coleman. Právě kulturistika a steroidy k sobě neodmyslitelně patří.

Lidé chtějí vidět výkony, které jsou za hranicí lidských možností. A právě anabolické hormony, zakázané spalovače jsou mnohdy tím, co profesionálům, kráskám z Instagramu, ale i rekreačním sportovcům pomůže v jejich cíli.

Steroidy jsou nejvíce zneužívané v kulturistice či silových sportech. A kulturisté často sahají po látkách, které jim vybudují parádní svalnatou figuru. Hvězda Ronnie Coleman, zřejmě nejslavnější kulturista, se o těchto látkách baví s velkou neochotou. Coleman se v poslední době pohyboval převážně s oporou francouzských holí a k vidění byl často také na vozíku. Kulturistická legenda má za sebou přibližně 10 operací, za které podle svých slov zaplatila přes 2 miliony dolarů, tedy přes 50 milionů korun.

Anabolické steroidy či spalovače jsou zkrátka tím, co lidem vylepšuje vzhled. Žijeme v době, kdy společnost uctívá lidské tělo. Vypadat skvěle je základ úspěchu. Mnohdy "sypou" i lidé, kteří se jen chtějí zviditelnit na Instagramu - počet sledujících je pro ně rozhodující. Že si ničí vlastní tělo? No a co - daň za krásu je ale mnohdy vykoupena velkými zdravotními riziky...

Redakce eXtra.cz připravila zásadní reportáž o prodeji anabolických steroidů, jejich účinků a rizik Získali jsme zpověď dealera, který se v tomto výnosném byznyse pohybuje přibližně 20 let. Podle jeho slov jsou steroidy obřím byznysem, o kterém se moc nemluví. "Je to v každém fitku, v každé posilovně. Užívají to nejen sportovci, ale i lidé, kteří se pyšní svým tělem na sociálních sítích. Trendy jsou nejen anabolické hormony, ale zejména zakázané spalovače. Tohle frčí hlavně mezi ženami," prozradil na kameru dealer, říkejme mu Pan P.

Na kameru eXtra.cz promluvili lékaři, člen antidopingového výboru i policisté. A také jsme získali zpověď konzumentky. Brala spalovače, aby byla krásná, cítila se sexy a oslňovala na Instagramu. Nakonec skončila v péči lékařů, šlo jí o život.

Jak byznys s nelegálními substancemi přesně funguje?

Prodávají se steroidy i patnáctiletým dětem?

Kolik chemie pochází z Číny? A kolik je na trhu padělků?

VELKÝ SERIÁL O STEROIDOVÉ MAFII V ČESKU STARTUJE V PONDĚLÍ VE 12 HODIN NA WEBU EXTRA.CZ.

Související články

Další články