Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Takhle zamával čas s Radimem z Boty jménem Melichar: Jak dnes vypadá a čím se živí?

Zdroj: Filmové studio Barrandov, archiv D. Raucha
+ Dalších 6 fotografií
proměna
Bylo mu 17 let, když si dnes třiapadesátiletý David Rauch zahrál v Troškově komedii Bota jménem Melichar. Příběh o krádeži luxusních kozaček na jedné pražské základní škole stále patří mezi divácky úspěšné filmy. Jen málokdo však tuší, co se s někdejším dětským hrdinou Rauchem za ta léta stalo!

Dnes třiapadesátiletý David Rauch si v sedmnácti poprvé přičichl ke světu filmu. Režisér Zdeněk Troška ho tehdy obsadil do role mladého Radima v komedii Bota jménem Melichar

Právě v ní coby deváťák na základce pronesl památnou větu: „Tam, kde mají boty jména, je možné všechno."

Jenže čas běží neúprosným tempem a Rauch dávno není tím dětským hrdinou, jakého si pamatujeme. Pomyslný magický práh padesátky překročil už před třemi lety. Ale zatímco řada dětských herců na film po první velké roli zanevře, Rauch zůstal řemeslu věrný.

Další role ale přišly po více než dvacetileté pauze. Jako dělník na lešení si zahrál ve filmu Sklapni a zastřel mě, objevil se i v komedii Perfect Days režisérky Alice Nellis.

Spíš než před kamerami se Rauch uplatnil na jiných filmových pozicích. Pracoval jako výkonný producent u filmů Bobule a Vratné lahve, roli asistenta režie si pak vyzkoušel při tvorbě snímku Tmavomodrý svět. Stopu zanechal i v legendárním filmu Kolja

Související články

Další články