Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Takhle začíná apokalypsa! Stovky uprchlíků na videu českého řidiče. Podívejte se, jak lezou do kamionů a chtějí svobodu!

Tohle video českého řidiče Martina Navrátila se stalo na internetu obrovským hitem. Ukazuje zoufalou situaci nejen uprchlíků, ale i řidičů, kteří musí projet kolem francouzského přístavu Calais. Když se díváme na tyto záběry, tak nám v hlavě naskakuje jedno - tyhle scény známe z apokalyptických filmů!

Martin Navrátil, který video zveřejnil, píše, že obrázky pořídil na cestě z Francie do Anglie.

Dva kilometry před vjezdem do přístavu Calais vyrostla obrovská nelegální zóna, kde se uprchlíci koncentrují.

„Je to taková vesnice z plastových pytlů. Může tam být až 1 500 imigrantů,“ odhaduje Navrátil.

Uprchlíci představují nebezpečí zejména pro řidiče kamionů, kterým naskakují do kabiny i na návěs, jakmile zastaví nebo přibrzdí.

Navrátil se také zastává místních policistů. Vědí, že situaci nemohou zvládnout. I kdyby jich byly do akce nasazeny stovky, co mají dělat? Uprchlíky přece střílet nemohou.

Nějaké řešení musí vymyslet politici. Tohle totiž není průšvih jen Evropské unie, ale část viny nese i politika Spojených států.

Kromě Francie a Španělska je situace kritická také v Řecku anebo v Itálii. Tam byly zpřísněny podmínky při přechodu hranice z Itálie do Francie.

Tisíce uprchlíků uvízly na nádraží. Dochází jim peníze, mají hlad, a když jim někdo nepomůže, budou zřejmě muset krást. V Římě byl zřízen stanový tábor, jsou zde stovky Afričanů a Syřanů. Co s nimi?

Kdo těm lidem pomůže? Jak zastavit uprchlíky? Jaký názor máte vy? Myslíte si, že znáte řešení? Napište nám na redakce@extra.cz.

Související články

Další články