Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Takhle vypadá nezdolná vůle: Hendikepovaný český cyklista zajel Tour de France se zdravými sportovci

Je to šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa cyklistiky, ačkoliv mu zrovna osud nepřál. Jiří Ježek má amputovanou nohu, ale nezdolnou vůli, která ho vynesla až na vrchol. A to až na takový, že letos startoval na Tour de France během jubilejního stého ročníku.

Jeho podporou byla společnost Škoda, nejen proto, že je dlouholetý partner Českého paralympijského týmu a sponzor Tour de France, ale protože se spojují dva české světové úspěchy. Ježkův individuální výkon navíc zaznamenal teprve patnáctiletý talentovaný fotograf David Vlk, který kvůli zákeřné nemoci přišel o pravou nohu pod kolenem. Dva životní příběhy se propojily nejen v životě, ale i ve filmu.

Osud Jiřího Ježka, který i se zjevným postižením nastoupil proti zdravým sportovcům, je natolik motivující, že o něm dokonce vznikl i dokument. Nejen proto, že byl zvolen hendikepovaným sportovcem roku, ale jeho úspěchy si zaslouží pozornost. Ve videu se můžete podívat na trailer z filmu Tour mého života, který brzy uvidíte v televizi na ČT Sport, a oba hlavní aktéři, Ježek i Vlk se zúčastnili slavnostní předpremiéry.

Škoda Auto ale myslí i na naše další sportovce a kromě paralympioniků výrazně podporuje i olympijský tým, jenž pojede na zimní olympiádu do Soči.

Související články

Další články