Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Takhle vypadá nejlepší bojovník všech dob! A teď míří do Česka

Fedor Emelianenko je znám jako jeden z nejbližších přátel Vladimíra
Putina.
Zdroj: archiv
Jmenuje se Fedor Emelianenko, pochází z Ruska a v bojových sportech dokázal to, co nikdo před ním. A teď přijede do Prahy. Fedor bude čestným hostem nejtvrdšího bojového sportu světa MMA, a to turnaje organizace Gladiator Championship Fighting, který se uskuteční 28. listopadu v pražské aréně Sparta na Podvinném mlýně!

Čeští fanoušci tak budou moct na vlastní oči spatřit jednu z největších legend MMA a bojových sportů obecně. Přezdívá se mu „Last Emperor“ – „Poslední císař“, mnohými je považován za nejlepšího MMA bojovníka všech dob. Vyhrál nespočet turnajů a byl držitelem řady prestižních titulů. Dokázal několikrát obhájit titul šampiona organizace PRIDE. Je mnohonásobný vítěz Mistrovství světa v sambu. Po dobu 10 let (2001–2010) nenašel v MMA přemožitele, což se doposud v těžké váze nikomu nepodařilo.

V červnu 2012 po zápase s Pedrem Rizzem oznámil Fedor konec své kariéry a stal se aktivním v ruské politice, kdy byl poradcem Ministra sportu. Zároveň je znám jako jeden z nejbližších přátel Vladimíra Putina. Letos po třech letech ohlásil návrat, který se uskuteční 31. prosince v Japonsku.

„Fedor je opravdová světová megastar bojových sportů. Jsem strašně rád, že přijede do Prahy podpořit náš turnaj. Je neskutečné, co dokázal. Lístky na jeho prosincový návrat do ringu už se teď prodávají za částky, které úplně přesahují hranice zdravého rozumu,“ říká pořadatel pražského turnaje a legenda českého MMA Michal Hamršmíd.

Související články

Další články