Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Také rádi chodíte do Stromovky? Dejte si pozor na záhadného pojídače ryb!

K pražské Stromovce se váže množství strašidelných historek…

Tajemné historky staré Prahy se předávají z generace na generaci a některé z nich nedají spát ani nám, otrlým cynikům.

Jelikož je jaro a my jsme se samozřejmě vrhli na jarní očistu, tak kromě toho, že se snažíme jíst a pít o trochu střídměji, snažíme se také trochu víc holdovat pohybu. A pobyt na čerstvém vzduchu, potažmo chůze nebo běh, je to pravé ořechové.

Mezi nejoblíbenější joggingové destinace v Praze patří bezesporu park Stromovka. A právě k tomuto místu se váže tajemný příběh o záhadném pojídači ryb, který byl údajně vzdáleně spřízněný s hrabětem Draculou.

Byl to pobočník generála Windischgrätze, který v červnu 1848 ostřeloval Prahu, měl hodnost hejtmana a pocházel ze šlechtické rodiny. Je o něm známo, že vedl podivný život a za měsíčných nocí se koupal nahý v jezírku ve Stromovce. Lidé si z něj dělali legraci a přezdívali mu Kapitán ryb z rybníka, protože byl podivín a představoval si, že ryby jsou vojáci nižších hodností.

Tento muž odešel ze světa tak, že jej jistý mlynář ubil k smrti holí a jeho zmrzačené tělo hodil do rybníka, kde dlouhou dobu tlelo v bahně.

Pověst vypráví, že jeho předci mu dali do vínku upíří schopnosti, ale voda a bahno jej tak oslabily, že se nyní živí pouze krví rozkládajících se ryb z kalných mělkých vod rybníků ve Stromovce. Nejvíc však prý touží po krvi lidské!

Takže už víme, na co se můžeme vymlouvat… Jogging ve Stromovce je prostě životu nebezpečný!

Související články

Další články