V životě princezny Diany (†36) byly objeveny další šokující skutečnosti. Podle investigativního novináře Alana Powera si Diana měla vést tajný deník, kam zapsala i několik intimních detailů ze života královské rodiny, které by se rozhodně nikdy neměly dostat na veřejnost.

Power tvrdí, že jsou v něm zaznamenány sexuální praktiky nejen Charlese, ale i celé královské rodiny. Dokonce se v něm prý píše o homosexuálních praktikách mezi služebnictvem a další pikantnosti, které by mohly velmi ohrozit pověst královské rodiny.

„Deník obsahoval popis toho, jak to má Charles rád v posteli. Dokonce jsou tam i jména žen, se kterými Dianu podváděl, a samozřejmě o jeho vztahu s Camillou. Je tam i něco o sluhovi a dalším členovi královské rodiny,“ řekl novinář deníku Daily Star.

Novinář také tvrdí, že právě tento tajný „sexuální deník“ měl být důvodem, proč princezna Diana zemřela v roce 1997 během autonehody.

Deník si princezna z Walesu údajně vedla kvůli tomu, aby jej mohla uplatnit jako důkaz u soudu o opatrovnictví synů Williama a Harryho. Po její smrti ale někdo deník z Kensingtonského paláce ukradl.

Pokud by takové zápisky opravdu existovaly a dostaly se na veřejnost, hrozil by podle Powera dokonce i pád britské monarchie.