Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tahle žena během svých těhotenství snědla tisíce mycích houbiček a kila písku! Proboha, proč?

Kelly-Marie Pearce si během těhotenství pochutnávala na sendvičích
z mycí houbičky a písku.
Zdroj: archiv

Kelly-Marie Pearce (28) během svých dvou těhotenství měla vskutku podivuhodné chutě. Každý den spořádala 20 houbiček na mytí nádobí a jedla písek. Přesto se její děti narodily zdravé.

„V té době mi to opravdu chutnalo. Nejedla jsem téměř nic jiného než desítky houbiček a misky písku,“ uvedla pro Mail Online Pearce. Kelly-Marie podle odborníků trpěla v těhotenství poruchou Pica. Ta způsobuje, že lidé mají chutě na věci, které nejsou určeny k jídlu. Její neobvyklé chutě začaly ve čtvrtém měsíci těhotenství, když čekala prvního syna Luciana a viděla svou nevlastní matku, jak mění papouškovi v kleci písek.

„Pořád jsem měla v puse divné chutě. Nemohla jsem si vzpomenout, na co přesně mám chuť. Ale když jsem viděla písek v papouškově kleci, bylo to přesně to, na co jsem měla chuť,“ uvedla Pearce. Mycí houbičky začala pojídat jednoho dne, kdy ležela ve vaně a viděla v koupelně mycí potřebu. „Dokonce jsem jednu houbu namočila do písku a chutnalo to opravdu dobře,“ říká žena, která bez zásob mycích houbiček a písku téměř nevyšla z domu. Stejné chutě se jí vrátily, když čekala svou dceru Lolu.

Její manžel Damian (31) měl velký strach, aby se děti nenarodily postižené, ale když jim porodní asistentka řekla, že je všechno v pořádku, jedla Kelly-Marie houbičky a písek i nadále. Pica choroba patří stejně jako třeba anorexie nebo bulimie mezi poruchy příjmu potravy a léčí se pomocí psychologů a psychiatrů.

Související články

Další články