Valeria Lukyanova prohlásila, že hlavní důvod, proč je plastická a estetická chirurgie v současnosti na vzestupu, představují mezirasové vztahy, kvůli kterým jsou lidé stále ošklivější.

„Vzpomínám si, že v padesátých a šedesátých letech minulého století žila spousta krásných žen, ty žádné chirurgické zákroky nepotřebovaly. V poslední době ale stále častěji dochází k míchání etnik a ras a tím i k degeneraci,“ řekla Valeria v rozhovoru pro magazín GQ a dodala:

„Nádherná Ruska se provdá za Arména a mají spolu dceru – je roztomilá, ale má nos jako její otec. Lze více než předpokládat, že jakmile dospěje, bude chtít podstoupit plastiku.“

Osmadvacetiletá ukrajinská modelka, přezdívaná „lidská Barbie“, tvrdí, že ona sama má jen prsní implantáty. „Vypadám dobře, protože cvičím a držím diety. To je celé, nic dalšího nepotřebuju,“ uvedla blonďatá kráska, která se považuje za vesmířanku.

Novinář Michael Idov, který interview vedl, Valerii označil za „rasistického mimozemského vetřelce“. „Co ale čekat od ženy, která se nechala slyšet, že pochází z jiné planety a že by se raději nechala umučit k smrti, než měla rodinu,“ podotkl znechuceně.