Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Svět se zbláznil! Na americké vysoké škole můžete studovat zpěvačku Beyoncé! Není ale jediným popovým umělcem s touto výsadou

Svět se zbláznil! Na americké vysoké škole můžete studovat zpěvačku Beyoncé! Není ale jediným popovým umělcem s touto výsadou
Zdroj: Profimedia.cz

Beyoncé (30) je nejen ikonou, jednou z nejlepších zpěvaček na světě, pohádkově bohatou manželkou zbožňovaného rappera Jay-Z, kamarádkou Baracka Obamy a Oprah Winfrey, jednou z nejkrásnějších žen na světě a matkou rozkošné dcery, ale také ženou, o které se učí na univerzitě.

Jde o univerzitu Rutgers v New Jersey v Americe. Předmět se jmenuje Politizace Beyoncé a podle profesorů to není o tom, že by se studenti v předmětech učili o jejích vystoupeních, promítali si klipy a zpívali si písničky.

V předmětu jde o americkou problematiku rasismu, feminismu a genderových rozdílů. Beyoncé funguje v těchto záležitostech jako skvělý příklad někoho, kdo nabourává stereotypy o tom, že černošská žena se nemůže ve společnosti prosadit. Na té samé univerzitě se vyučuje předmět nesoucí jméno Bruce Springsteena a nedávno v Americe vyšla oficiální vysokoškolská skripta pojednávající o Kanye Westovi s názvem Kulturní dopad Kanye Westa (32).

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy