Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Švédové se tedy umí bavit: Během plavby na lodi hrůzy došlo k hromadnému znásilnění

Žena si prožila nejtěžší chvíle v životě na lodi hrůzy.

Skupina osmi Švédů je podezřelá ze znásilnění ženy, které mělo proběhnout na palubě trajektu Amorella společnosti Viking Line vyplouvajícího v sobotu večer ze Stockholmu.

Víkendové noční plavby, něco, co je nám jakožto obyvatelům suchozemského státu naprosto zapovězeno, jsou velmi oblíbenou záležitostí. Nejvíc letí ve Skandinávii, a to především díky levnému alkoholu osvobozenému od daně.

Levný alkohol a jeho velké množství dělají s cestujícími své. A tak se zejména pro ženy začínají tyhle oblíbené pitky ve vodách na trajektu mezi Švédskem a Finskem čím dál více podobat spíše adrenalinovému zážitku než pohodově strávenému víkendu.

Podle portálu The Local v roce 2010 nahlásilo znásilnění na některém z trajektů 38 lidí, v roce 2006 dvojnásobek.

Ten nejhorší případ měl proběhnout tento víkend. Nahlásila ho pětačtyřicetiletá žena, která tvrdí, že k ní do kajuty během plavby do Turku na jihozápadě Finska vnikla skupina mužů, kteří ji měli znásilnit. Všechny podezřelé už finská policie dopadla a většina z nich jim nebyla neznámá.

Cestující tvrdí, že na palubě byly problémy od začátku. Vše způsobil alkohol, který seveřané evidentně nezvládají dobře. Ostatně známe to i z jejich návštěv u nás.

Nejprve se na místní diskotéce měla strhnout rvačka, kterou personál horko těžko zvládl. Posádka je také kritizována za pozdní a pomalé poskytnutí pomoci napadené ženě.

Šéf námořní divize Viking Line Tony Öhman pro The Local uvedl, že zprávy o údajném znásilnění firma vnímá jako „tragické a smutné“.

Související články

Další články