Všichni si pamatujeme, když loni sponzor Slavíků karlovarská Mattoni vyrobila mučedníka z rappera Řezníka. Vyhodili ho ze soutěže, protože zpívá o zabíjení a o krvi.

Letos se spekulovalo, zda vyhodí ze soutěže partičku kolem zpěváka Tomáše Ortela. Ten také zpívá o zabíjení a o krvi. Zpívá o nich jako vyholený vlastenec, který nemá rád, když se v zemi stavějí mešity.

Mattonka si řekla, že jeden mučedník stačí a že Ortela v soutěži prostě riskne. Ortel přišel, uvedl, že cítí, že na Slavíka vlastně ani nepatří, sebral dvě ceny, ukázal zajímavou černovlásku a zase odešel.

Bylo vtipné sledovat, kdo se mu bojí zatleskat a kdo naopak tleská s radostí. Třeba taková Tereza Pergnerová se mohla utleskat.

Další se k Ortelovi ale chovali jako k pozvanému hostovi, o kterém se najednou zjistilo, že tak trochu smrdí. Když už jsme ho pozvali, tak ho pustíme ke stolu, ale všem ještě jednou dáme najevo, že nám fakt smrdí.

Vtipné je, jak Ortel i jeho názorový a životní oponent Tomáš Klus odhalují pokrytectví Slavíků.

Ortel je radikál v černém oblečení s křížem na krku. Ví, že do soutěže jaksi nepatří, ale stejně u lidí boduje.

Klus je zhulenec obklopený bubínky a léčivými čaji. Do ankety Slavík také nepatří a také boduje. Na vyhlášení Klus nepřišel kvůli tomu, že tam bude pravicový Ortel. A také kvůli tomu, že tam loni nemohl být Řezník…

Pravicový Ortel zase uklidňuje tvrdé jádro svých fans, že ať nemají strach, že se z nich nestane žádný umírněný popík.

Jenže do Slavíka ve skutečnosti patří jak radikální Ortel, tak zhulený Klus. Dokonce sem patří i Daniel Landa a nebo Řezník. Dohromady vytvářejí vtipné panoptikum, které odhaluje pokrytectví této doby.

Pokud Tomáš Ortel za své texty nesedí v base, tak si může zpívat, jak je mu libo. Mezi svobodou slova a podněcováním k nesnášenlivosti proti skupině obyvatel je tenká hranice.

Na Ortela žádné trestní oznámení podáno nebylo, nestojí před soudem, tak ať zpívá a ať mu lidé posílají hlasy.

Pokud se vám to nelíbí, tak vypněte televizi, odpočiňte si od Facebooku a respektujte, že i Tomáš Ortel má právo na názor. I když se vám z jeho názoru zvedá žaludek.

A pokud si myslíte, že Ortel porušuje zákony ČR, tak na něj podejte trestní oznámení. Máte na to právo. Stejně tak jako jiní mají právo poslat Ortelovi svůj hlas.

PS: Podá trestní oznámení třeba ministr spravedlnosti Robert Pelikán? Zdálo se, že se celý na to třese – více ZDE.