Vlastně ani tak nešlo o top jako o fakt, že si dívka prostě nevzala podprsenku. Pak se až dozvěděla, že učitelé a prý i studenti jsou z toho nesví a stěžují si. Zástupkyně poslala Kaitlyn domů, ať se převlékne.

Mladé dívce se chtělo brečet. Bez podprsenky se cítí lépe a spousta jejích kamarádek ji také nevyhledává. Tak netušila, proč má vůbec problémy. Nakonec šla smutná domů. Tam se podívala do školního řádu a nenašla ani slovo o tom, že by na sobě měla mít povinně podprsenku. Ba naopak, školní řád zakazoval, aby bylo ramínko vidět. Což samozřejmě nebyl její problém.

Stěžovala si na sociálních sítích a takový příval podpory ani nečekala! Kromě rodného města v Americe jí postupně začaly psát dívky z celého světa a podporovat ji! Netrvalo dlouho a Kaitlyn uspořádala ve škole „bezpodprsenko­vý den“.

„Nechtěla jsem naštvat učitele, ale bojovat za svá práva. Proč se mám přizpůsobovat mužům? Když je moje prsa rozptylují, tak ať na ně nekoukají. Proč se mám já obětovat kvůli tomu, aby se oni cítili pohodlně, když mně je podprsenka prostě nepříjemná,“ říká logicky.

Situaci pak začala monitorovat i média a ředitel školy měl hodně co vysvětlovat!