Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Střelba ve škole v Kanadě: Útočník zabil 4 lidi!

Střelba ve škole v Kanadě: Útočník zabil 4 lidi!
Zdroj: twitter.com
V pátek došlo v kanadské provincii Saskatchewan k masakru. Střelec v místní škole zastřelil čtyři lidi, další dva jsou v kritickém stavu. Nejdříve doma zabil své dva bratry a potom zastřelil ve škole studentku a učitelku. Policie útočníka zadržela.

Nejprve se mluvilo o pěti mrtvých, později byla informace opravena na čtyři "Toto je nejhorší noční můra rodičů," prohlásil premiér Justin Trudeau. Motiv činu se ale zatím neví. Místní starosta Kevin Janvier se smutkem přiznal, že obětí střelby se stala jeho jediná dcera Marie (†23), která byla velmi oblíbenou učitelkou ve škole. Její rodina je zdrcena.

Škola se nachází v odlehlé domorodé komunitě La Loche. Jeden ze žáků řekl televizi CBS, že utíkal pryč ze školy. Slyšel víc výstřelů. Všichni křičeli, padlo asi šest nebo sedm výstřelů a pak se konečně dostal pryč. Nikdo nevěděl, co se děje, a všichni měli strach o svůj holý život

"Slova nedokážou vyjádřit můj šok a zármutek způsobený hroznými událostmi v La Loche. Ve svých myšlenkách a modlitbách jsem se všemi oběťmi, jejich rodinami a přáteli a se všemi lidmi v této komunitě," uvedl premiér provincie Saskatchewan Brad Wall.

Tento případ střelby je tím nejhorším ve škole v Kanadě od roku 1989, kdy bylo v Montrealu zabito 14 studentů. Podobné události jsou v Kanadě poměrně neobvyklé, v zemi platí přísnější pravidla pro držení zbraní než v sousedních Spojených státech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy