Někteří lidé by raději nikdy neměli mít děti. Platí to i o třiadvacetileté Jessice Quezada a jejím o sedm let starším partnerovi Israeli Sotovi, kteří po návratu z nákupů zapomněli svého čtyřměsíčního chlapečka v rozpáleném autě. Druhý den odpoledne ho našli mrtvého.

Oba nezodpovědní rodiče, žijící v Kalifornii, už byli zatčeni a obviněni z týrání svěřené osoby s následkem smrti. Chlapcova matka byla navíc obviněna také z držení omamných a psychotropních lá­tek.

„Ve většině podobných případů stráví dítě v autě maximálně několik hodin, než si na něj někdo vzpomene. Ale aby tam bylo zavřené celou noc, to už je opravdu extrém. To ubohé dítě se v podstatě uvařilo zaživa,“ uvedla mluvčí místní policie.

Chlapec byl objeven přibližně ve 13 hodin kalifornského času. Israel se prý svého syna ještě pokoušel resuscitovat, avšak bezúspěšně. S přihlédnutím k tomu, jak vysoké teploty zde v létě panují, nemělo miminko prakticky žádnou šanci na přežití.

Místní obyvatelé jsou touto tragédií hluboce otřeseni. „Byl jsem ohromen zjištěním, že nechali tak malé dítě v autě přes noc a ani jeden z nich ho celou tu dobu nepostrádal. Je to neuvěřitelné, je to opravdu neuvěřitelné. Nechápu to,“ řekl chvějícím se hlasem Larry Singleton, který bydlí ve stejném bytovém komplexu jako Jessica a Israel.

Podle dostupných informací má pár další tři děti ve věku jednoho, dvou a tří let. Ty byly prozatím svěřeny do péče odboru sociálních služeb.