Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Štěstí v neštěstí: Mladý Polák utrpěl devastující zranění obličeje, pomoc přišla včas. Pozor, drastické snímky jsou jen pro silné povahy

Grzegorz (33) pracoval jako kameník, z prozatím neznámého důvodu ho
fatálně poranil stroj.
Zdroj: Profimedia.cz

Už nikdy nebude jeho život tak jako dřív, přesto se dá říct, že nad mladým Polákem Grzegorzem (33) bděli všichni andělé strážní. Tento pohledný řemeslník, který pracoval v kamenické dílně, utrpěl ze zatím neznámých příčin fatální poranění obličeje, ale naštěstí pro něj pomoc přišla téměř okamžitě.

Grzegorze drasticky poranil kamenický stroj, doslova mu amputoval celý obličej, ale jak se to stalo, je zatím předmětem šetření. Ihned byl převezen do nemocnice ve Varšavě, kde se ho ujali chirurgové, ale takto devastující zranění si vyžádalo transplantaci celého obličeje.

Byl proto převezen do speciálního zařízení ve městě Gliwice a tam se lékařům podařilo během 27 hodin sehnat vhodného dárce obličeje. Tím byl právě zemřelý Slawomir Banach, jehož rodina souhlasila s darováním orgánů pro lékařské účely.

Díky této rychlosti se podařilo z Grzegorze udělat opět člověka, protože čerstvý transplantát tělo zraněného kameníka přijalo bez komplikací a bude potřeba už jen malých kosmetických úprav. Přestože Grzegorz nebude nikdy vypadat jako dřív a sám sebe nepozná, díky rychlé shodě náhod nebude po jeho devastujícím zranění brzy ani památky.

Související články

Další články