Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Stejní, a přesto jiní: Jednovaječná dvojčata a jejich rozdílné osudy

Martin Schoeller se pokusil zachytit rozdílné osudy jednovaječných dvojčat.

Kdo je z jednovaječných dvojčat, moc dobře to zná. Lidé (a někdy i rodiče) si je vzájemně pletou, přesto ony samy se vidí jako dvě naprosto odlišné bytosti, ne podobné jedna druhé.

Fotograf Martin Schoeller se pokusil právě tuto pro ostatní neviditelnou odlišnost zachytit ve své fotosérii, do níž nafotil identická dvojčata na portrétní snímky tak, aby každý viděl na první pohled patrné rozdíly.

Ty jsou způsobeny nejen životním stylem, ale i samotným osudem. Zatímco někomu se daří, jiný prožívá rodinný stres, je dlouhodobě v napětí a nemá z ničeho radost. Sourozenci také samozřejmě vyznávají jiné koníčky, zábavu, někdo kouří a žije nezřízený život, jiný je singl, zatímco jeho dvojče má velkou rodinu.

Jeho fotosérie pro National Geographic je zajímavá, i co se týče rozhovorů s jednotlivými aktéry, které proběhly v soukromí ateliéru. Mnoho dvojčat se shodlo na tom, že narodit se s úplně stejným člověkem vedle sebe je z jedné strany i prokletí. Přestože jsou třeba sourozenci vzdáleni stovky kilometrů, oba cítí, že nikdy nemohou být sami, ať dělají cokoliv.

Potvrdí nám tuhle domněnku někdo z našich čtenářů – dvojčat? My v redakce eXtra máme jen trapně roky vzdálené sourozence.

Mohlo by vás zajímat

Další články