Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

ŠTĚDŘE PLACENÉ ROČNÍ VOLNO pro pracující! Politici přišli s revolučním návrhem

super nápad
S návrhem, který potěší snad všechny, přišli politici u našich sousedů. Generální sekretář německé sociální demokracie Lars Klingbeil tvrdí, že lidé by si mohli vzít až roční placené volno na místo často probíraného nepodmíněného základního příjmu. Je ale otázkou, jestli tento návrh dokáže prosadit.

Klingbeil doufá, že přesně tento návrh vrátí sociální demokracii v Německu ztracené voliče. Chce tedy zavést takzvaný i „roční základní příjem“. Znamená to, že lidé, kteří odpracují dvanáct let, si mohou po této době vybrat rok volna.

Po celý rok by od státu dostávali každý měsíc nezdaněných 1000 eur (25 800 korun). Součástí návrhu je i hrazení sociálního a zdravotního pojištění. Volno byste si mohli vybrat také po šesti letech práce, ale jen na půl roku.

Lidem by to podle Klingbeila prospělo. Pomohlo by jim to zejména pokud se cítí vyhořelí a vystresovaní. Představa sociální demokracie je taková, že nároku na placené volno by nevyužívali všichni, ale asi jen dvě až tři procenta zaměstnanců. Jedná se především o ty s nižšími příjmy.

Model pro bohaté to prý rozhodně není.

Informace přinesl Teller Report.

Mohlo by vás zajímat

Další články