Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

ŠTĚDŘE PLACENÉ ROČNÍ VOLNO pro pracující! Politici přišli s revolučním návrhem

ŠTĚDŘE PLACENÉ ROČNÍ VOLNO pro pracující! Politici přišli s revolučním návrhem
Zdroj: Profimedia
super nápad
S návrhem, který potěší snad všechny, přišli politici u našich sousedů. Generální sekretář německé sociální demokracie Lars Klingbeil tvrdí, že lidé by si mohli vzít až roční placené volno na místo často probíraného nepodmíněného základního příjmu. Je ale otázkou, jestli tento návrh dokáže prosadit.

Klingbeil doufá, že přesně tento návrh vrátí sociální demokracii v Německu ztracené voliče. Chce tedy zavést takzvaný i "roční základní příjem". Znamená to, že lidé, kteří odpracují dvanáct let, si mohou po této době vybrat rok volna.

Po celý rok by od státu dostávali každý měsíc nezdaněných 1000 eur (25 800 korun). Součástí návrhu je i hrazení sociálního a zdravotního pojištění. Volno byste si mohli vybrat také po šesti letech práce, ale jen na půl roku.

Lidem by to podle Klingbeila prospělo. Pomohlo by jim to zejména pokud se cítí vyhořelí a vystresovaní. Představa sociální demokracie je taková, že nároku na placené volno by nevyužívali všichni, ale asi jen dvě až tři procenta zaměstnanců. Jedná se především o ty s nižšími příjmy.

Model pro bohaté to prý rozhodně není.

Informace přinesl Teller Report.

Související články

Další články