V Praze v bývalém ČKD probíhá až do neděle 24. ledna nejočekávanější výstava roku. Výtvarník Jan Poope (vlastním jménem Jan Strmiska) se pustil do odvážného konceptuálního projektu Prolapse of Love.

O čem výstava je? Jan Poope hledá smysl života tam, kde všichni ostatní vidí jen hov*o. Jan Poope se vydal prozkoumat anální otvor a chce dokázat, že i ze střeva se dá vytěžit krása.

Rektální prolaps, poetičtěji rosebudding, je specifická sexuální praktika, většinou následující po análním sexu, kdy je svěrač uvolněný. Žena si rukama roztáhne zadek, zatlačí a na několik vteřin vytlačí ven kousek rekta. Fenomén doby.

Jan Poope provokuje, pobuřuje a hlavně přináší inovátorské postupy tam, kam se jiní umělci bojí vstoupit. Poope do této oblasti nenakukuje, on tam přímo vtrhnul.

A protože nás v redakci eXtra.cz zajímají všichni lidé, kteří nestojí jako nudné nuly někde u zdi, rozhodli jsme se, že na výstavu plnou střev a análních děr zavítáme.

Ve čtvrtek se můžete těšit na to, jaký výstava zanechá dojem v redaktorech eXtra.cz.

Pokud se chcete ještě více navnadit, tak si přečtěte poutavý článek šéfredaktora webu g.cz Pavla Vondráčka – najdete ho ZDE.